Veritas Riesling Zinfandel hvitvinsglass 2-pk



Veritas fra Riedel kombinerer det beste fra to verdener - glassene er maskinblåste og derfor svært jevne i form og kvalitet, samtidig som glasset er utrolig tynt og delikat i hånden. Det var Georg Riedel, eieren av Riedel Crystal, som selv utfordret ingeniørene på en av fabrikkene sine til å produsere verdens tynneste og flotteste maskinproduserte glass. Resultatet ble serien Veritas, en nydelig serie glass som er både større og lettere enn flaggskipserien Vinum.
Formen på de ulike glassene i serien er selvsagt skreddersydd til vin fra ulike druetyper, dette glasset er anbefalt for Alsace Grand Cru, Bardolino, Beaujolais Nouveau, Blauer Portugieser, Côtes de Provence, Côtes du Rhône rosé, Dolcetto, Grüner Veltliner, Jurançon Sec, Lagrein, Marsannay rosé, Montepulciano, Mosel-Saar-Ruwer, Primitivo, Riesling, Rosé, Scheurebe, Schilcher, Teroldego, Vernaccia, Welschriesling og Zinfandel.
✔ Kan vaskes i maskin, pass på at glasset står stødig i maskinen
Se produktspesifikasjon

Utvidet produktinformasjon
Veritas
Veritas - Lett og elegant
Veritas-glassene fra tyske Riedel er maskinblåste krystallglass som gjør at de er svært jevne i form og kvalitet. Veritas-glassene har en unik kombinasjon av estetikk og funksjonalitet og de ligger perfekt balansert i hånden. Riedel Veritas er designet basert på de ikoniske Riedel Grape Varietal Specific-skålene, som gir optimal vinopplevelse. Med 60 års erfaring og ekspertise innen vin er Veritas-serien selvfølgelig skreddersydd til vin fra ulike druetyper, slik Riedel er kjent for. De er designet for å forbedre gleden av gode viner, samtidig som de er oppvaskmaskinsikre, motstandsdyktige mot brudd og egnet for langvarig daglig bruk hjemme. Hvert glass er utviklet med fokus på spesifikke druetyper, slik at du kan nyte vinens fulle potensiale. Den utrolig tynne stammen gir glassene et elegant preg og signaliserer at de er av førsteklasses kvalitet. Veritas er et godt valg for den som liker Vinum og vil ha en oppgradering. Glassene har den samme mykt avrundede klokken. I Veritas-serien finnes det også glass for gamle verdens syrah, nye verdens pinot noir og champagne. Serien består av 13 ulike vann,- brennevins- og vinglass i krystall. Uansett om du foretrekker røde, hvite eller musserende viner, vil Veritas-glassene forbedre aromaene, smakene og teksturene og gi deg en autentisk og raffinert vinopplevelse.
Du finner utvalget her hos oss i Designforevig nettbutikk eller hos din lokale Designforevig-butikk.